Divadelní kusy

Blázen a hvězda
lada-blazen-a-hvezda-1

Veselá vánoční pohádka ušitá z něhy, moudrosti, humoru a vánoční atmosféry. Příběh z Betléma vypravující o narození Ježíška, třech králích, bláznu a samozřejmě hvězdě jasné.

Pohádka do, které se zapojí všichni diváci i zvířátka z chlívku.

Hlavní myšlenka: Dobré srdce a chuť pomáhat je víc než všechny poklady světa. Aneb Ježíšek se taky pokadil.

Čaj pro princeznu Vřeštilku
lada-vrestilka-1

Pohádka o podvodném lékaři, který se snaží uzdravit sultánovu dceru. Hra je plná akce a humoru a zapojí se do ní všichni diváci.

Hlavní myšlenka pohádky: Na každou lež se vždycky příjde.

O třech motýlkách
lada-motylci-2

Psycho drama z louky u lesa o nepovedené pitvě a narozeninové párty. Jinak je to však také veselý příběh plný akce o Červené Karkulce z pohledu myslivce.

Hlavní myšlenka pohádky: Nezáleží na tom, jak jste velcí a silní, ale na odvaze v srdci.

Kloboučkový (ponožkový) fantom
lada-fantom-1

Pohádková detektivka o tajemném fantomu, který krade divákům čepice, nebo ponožky. Děti pomáhají policistovi Čmuchalovi odhalit tajemného fantoma. Hra je plná honiček, vypáčených trezorů, ale hlavně legrace.

Hlavní myšlenka pohádky: To, že je někdo starý, ještě neznamená, že je hodný.

Laponské pohádky
lada-lapon-publikum-1

Dvě pohádky, které je možno rozdělit na dvě samostatná představení. Laponské pohádky jsou ztřeštěné, bláznivé, někdy až úplně absurdní. To z nich však dělá ideální studnici na scénář pro loutková pouliční představení, která mají u diváků vždy velký úspěch.

Hlavní myšlenka pohádky: Do hrnce se nekaká.

O železném vlkovi
lada-zel-vlk-+

Napínavá pohádka s prvky hororu. Příběh o železném vlkovi, který sežere vše, co potká, až na kašpárka, který nad ním vždy vyzraje a to hlavně proto, že Kašpárkovi pomáhá jeho kamarád koník a samozřejmě děti.

Hlavní myšlenka pohádky: Bílá mouka není zas tak špatná. A poctivá práce kouzla nepotřebuje.

Pohádky po telefonu
lada-telefon-1

Pan Bianchi je prodavač papírových růží a cestuje po celé Itálii. Každý den musí prodat alespoň jednu papírovou růži, aby získal korunu, mohl zavolat z telefonní budky domů své dcerce a řekl jí pohádku na dobrou noc. A protože pan Bianchi je skvělý táta, tak se mu to vždy podaří a pohádku zavolá.

Pět mikro pohádek, jež jsou poučné, něžné, plné humoru, fantazie, něhy a rodičovské lásky.

Hlavní myšlenka pohádky: Telefon lidé vynalezli, aby je sbližoval, ale dnes je spíš rozděluje.

Kašpárek a starosta
Kasparek-a-starosta-1

Veselá pohádka o hamižném starostovi a chytrém kašparovi, který starostu vždy napálí. Pohádka je inspirována loutkářskou dobou Matěje Kopeckého, kdy svět loutek byl veselý a hravý a kdy dobro vždy zvítězilo nad zlem. Pohádka je určena pro děti i dospělé.

Hlavní myšlenka: S hamižnou starostovou ženou jako s květinou. Nařezat, svázat a do vody.

Francouzské pohádky
Francouzske-pohadky-1

Tři krátké pohádky v duchu almanachu. Svůj osobitý ráz mají pohádky z jednotlivých oblastí a krajů, ale k nejkrásnějším pohádkám patří pohádky z Gaskoňska a tak jsme je pro vás připravili.

Francouzské pohádky jsou vtipné a samozřejmě poučné. V hlavní roli je lidská hloupost a hamižnost, která je po zásluze potrestána. Tak jako ve všech našich pohádkách, i v těchto se zapojí divák do hry. Francouzské pohádky jsou bláznivé a hravé a nejeden divák bude kroutit hlavou jako krutihlav.

Hlavní myšlenka: Houbeles troubeles deset ran na zadek.

Honza a ježibaba Smrdutka
smrdutka-1

V každém tradičním loutkovém divadle by měla být pohádka o českém Honzovi. A tak jí tady máte. Honza jde do světa hledat svého ztraceného bratra. Potká kouzelné bytosti, kterým pomůže a oni mu pak pomohou přemoci zlou ježibabu. Pohádka je zábavná, hravá a samozřejmě poučná a zapojí do hry i děti z publika. Pohádka vycházející z tradic českých pohádek , tak jak je psali čeští pohádkový velikáni.

Hlavní myšlenka: Prd prd prd je nás jenom hrst. Když se dobře připravíme. Smrdutky, se nebojíme.

Chcete si objednat představení?

Ozvěte se mi, všechno Vám objasním a domluvíme detaily.

Potulný čajovník
Divadlo - Služby - Kontakt - Facebook

Scroll to Top